3 skuteczne sposoby na przeziębienie - sprawdź!

Męczy Cię przeziębienie co roku ? Sprawdź 3 skuteczne sposoby, które pomogą CI w tym roku w końcu pozostać zdrowym! Walcz od razu!

Dorosły człowiek średnio przeziębia się około 3 razy w roku, dzieci w wieku przedszkolnym znacznie częściej, natomiast osoby starsze zazwyczaj raz w ciągu roku. Wszystko jest kwestią indywidualną, zależy głównie od tego kto jak się prowadzi i dbam o zdrowie. Jesteś na tej stronie i czytasz ten artykuł, więc jesteś na dobrej drodze, by dołączyć do bardzo wąskiego grona osób, które przeziębienie znają tylko ze słyszenia i opowieści!

kichanie potrafi być bardzo męczące

Objawy przeziębienia

To kluczowa sprawa, ponieważ im szybciej nauczysz się rozpoznawać objawy przeziębienia oraz zaczniesz działać, tym Twoja szansa na to, że w tym roku nie uświadczysz tej męczącej choroby, staje się bardzo duża! Więc nie bagatelizuj, tylko przeciwdziałaj od razu.

 • Ból gardła.
 • Łamanie w kościach, stawach oraz bóle mięśniowe.
 • Zatykający się nos, katar.
 • Kichanie.
 • Chrypka, lekki kaszel.
 • Kiepskie samopoczucie, senność.
 • Osłabienie wieczorne i podwyższona temperatura.

Jeżeli zauważysz u siebie takie właśnie objawy, pojedynczo, lub kilka na raz, to jest ostatni dzwonek, by włączyć czerwoną syrenę i zabrać się w trybie super pilnym za walkę z przeziębieniem, zanim zaczniesz doświadczać większości z tych objawów. Wtedy muszę Cię zasmucić, ale już jest za późno, pozostaje tylko skrócenie czasu męczarni do minimum.

napoje mocy!

Magiczne mikstury zdrowotne!

Nazwa magiczne, niech pozostanie w użyciu, efekt placebo też ma swoje zastosowanie. A teraz do konkretów, gorące napoje pite co najmniej 3-4 razy dziennie to pierwszy ze sposobów na walkę z wirusami, które chcą Cię dopaść! Każdy z takich napojów stawia barierę ochroną dla Ciebie, a także zwalcza wirusy, które już weszły w Ciebie. Są różne wersje napitków, ja podam wersję najmocniejszą i jednocześnie najskuteczniejszą, do dzieła!

Bazą będzie gorąca czarna herbata, parzona 5 min, polecam duży kupek co najmniej 400 ml.

Po 5 min wyciągamy herbatę i zaczynamy dodawać:

 • 2 plasterki cytryny
 • 1 plaster pomarańczy
 • 1 plasterek mandarynki
 • 1 sprasowany ząbek czosnku
 • ćwierć łyżeczki kurkumy
 • 2 cienkie plasterki imbiru

Następnie 5 min później dodajemy miodu – 2 stołowe łyżki.

Miodu nie dodajemy od razu tylko na końcu — celowo. Ponieważ jeśli dodasz go od razu, to jego właściwości znikną pod wpływem kontaktu z wrzątkiem.

Po 10 min woda ostyga już do odpowiedniej temperatury. Całość wymieszaj aż miód i kurkuma się rozpuści, następnie poczekaj chwile, trzymając kubek w rękach blisko nosa, by aromat docierał i zaczął wchłaniać się właśnie tą drogą.

Teraz możesz już pić, rano, koło południa, popołudnia i wieczorem.

musi być gorąco!

Gorące kąpiele!

To kolejna bardzo skuteczna metoda by przeziębienie Cię nie dopadło!

Uprzedzam, to ma być naprawdę gorąca kąpiel. Od razu przekręć sterowanie temperaturą na maksymalnie gorącą wodę i jak tylko wanna będzie pełna co najmniej w połowie, to wchodź, cały czas dolewając gorącą wodę. Idealnie gorąca woda to taka, która jest tak gorąca, że nie możesz do niej wejść i potrzebujesz 1-2 min, by się pomału przyzwyczaić do takiej wody — o to właśnie nam chodzi.

To pierwszy etap, bardzo gorąca woda, która również zabija wirusy, które już zaczynają sobie krążyć i rozprzestrzeniać się w naszym ciele. Tym razem atakujemy praktycznie całe ciało, lecz nie od środka jak przy magicznym napoju, lecz od zewnątrz.

Teraz czas na dodatki, które sprawią, że efektywność tej metody będzie jeszcze większa. Do Kąpieli dodaj:

  • Olejek eukaliptusowy – 10 kropli.
  • Olejek rozmarynowy – 10 kropli.
  • Sole zdrowotne – 1 łyżka stołowa.

Taka kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 20-30 min, oczywiście należy dolewać wody, by stale była gorąca. Podobny efekt można uzyskać, stosując saunę, ale o tym przeczytaj tutaj, kilka wpisów:

TUTAJ o saunie Fińskiej.

TUTAJ o saunie na podczerwień.

podbij witaminki

Skuteczna suplementacja

Ostatnia metoda na przeziębienie to skuteczna suplementacja. Oczywiście gdybyś cały rok odpowiednio się odżywiał, to nie musiałbyś nic suplementować. No ale stało się, zaczęło Cię łamać i wiesz już, że za chwilę będzie za późno. Zatem czym prędzej pędź…nie o apteki, tylko do najbliższego sklepu z suplementami diety.

Potrzebujesz tylko kilku rzeczy więc będzie szybko i nie drogo.

  • Na pierwszy rzut idzie Witamina C w kapsułkach, nie będę się rozpisywał, ponieważ – TUTAJ – masz cały artykuł na ten temat. Kup min 60 kapsułek, niech będzie najtańsza, nie ma to wielkiego znaczenia, w przypadku jak jesteś o krok od przeziębienia. Jeśli nigdy nie stosowałeś witaminy C, to zacznij od dawania 1 g, czyli 1 kapsułka do każdego posiłku, z wyjątkiem kolacji, tutaj daj 2 kapsułki. Natomiast jeśli ta witamina nie jest Ci obca, to od razu dawaj 2 kapsułki do każdego posiłku przez co najmniej tydzień.

  • Witamina D – TUTAJ – również została dość dokładnie opisana. Dawkowanie również należy przyjąć zdecydowanie większe, niż mówią nam o tym „normy” – bo normy to Cię nie wyleczą, powiedzmy to sobie szczerze;) 1 dzień 5000 jednostek rozłożone na 3 pory dnia. 2-7 dzień 10.000 jednostek również tak samo rozłożonych.

uśmiech, zdrowie, wygrana to Twoje cele

Podsumowanie

Przeziębienie to wstrętna i uciążliwa dolegliwość.

Dostałeś 3 skuteczne sposoby walki z tymi wirusami, które sprawią, że wyjdziesz zwycięsko z tej walki. Pamiętaj jednak, że to czy przeziębienie będzie Cię dopadać częściej, czy mniej, zależy głównie od tego jak się prowadzisz w życiu codziennym.

Co jesz? Jak odpoczywasz? Jak sypiasz? Zadbaj o to wszystko, czytając nasze wpisy, w których znajdziesz wszystkie odpowiedzi, by żyć zdrowiej i cieszyć się życiem!