Sauna ogrodowa - WYZDROWIEJ!

Sauna ogrodowa – sprawdzony sposób na długie i chłodne wieczory.

Aura na zewnątrz zrobiła się już jesienna i dość nostalgiczna. Dni są coraz krótsze, częściej pada, już za chwilę zacznie robić szaro i ponuro. Najchętniej w taki wieczór owijamy się kocem, zaparzamy herbatkę i jeszcze do tego zestawu dorzucamy dobrą książkę albo film. Brzmi jak raj, prawda?

Mamy jednak dla ciebie inny raj — co najmniej tak samo przyjemny sposób na rozgrzanie się, oczyszczenie dróg oddechowych i skóry, a przede wszystkim fantastyczny relaks. To idealny sposób na dodanie sobie pozytywnej energii, witalności, ale też leczenie określonych dolegliwości. To sprawdzony sposób na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Słyszeliście już o saunie ogrodowej?

Sauna ogrodowa może być wspaniałym uzupełnieniem twojej działki. Najczęściej spotykany kształt to beczka (do której się wchodzi jak do pokoju), ale są też inne oferty na rynku, a jeśli zechcecie — można stworzyć też swój własny projekt pod zamówienie. Osoby kochające aranżację wnętrz, stylizacje czy mające artystyczną duszę mogą też, dać upust swoim marzeniom tworząc unikalne wnętrze, czy malując lub dekorując ściany na zewnątrz. Fajnie jest stworzyć takie swoje, wyjątkowe miejsce.

W takiej saunie zmieści się też kilka osób, więc to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi jesienią, zimą i wczesną wiosną. Sauna ogrodowa to nie tylko relaks, ale też możliwość rozmów i wspólnie spędzonego czasu – tego nam przecież często brakuje. Taki relaks staje się szczególnie istotny w ostatnich latach, gdzie coraz częściej pracujemy z domów i mamy znacznie mniej kontaktów ze znajomymi.

A jeśli zechcesz przestawić ją po jakimś czasie w inne miejsce w twoim ogrodzie – nic prostszego, bo sauny ogrodowe są mobilne i możesz to zrobić w każdym momencie. To niezwykle wygodne rozwiązanie.

Jeśli nie możemy sobie jednak pozwolić na kupno czy budowę własnej sauny ogrodowej, to dość popularne jest korzystnie z usługi wynajęcia. Znaleźć można oferty wynajęcia takiej sauny na dłuższe okresy (miesiąc, tydzień, etc.), albo na jednorazowe wykorzystanie u właściciela. Wynajmując saunę ogrodową większą grupą na kilka godzin – koszt takiej jednej sesji nie wyniesie więcej niż kilkanaście złotych.

Jakie zalety ma sauna ogrodowa?

Oprócz tego, że stanowi ona niesztampowy element ogrodu, to korzystanie z sauny ma przede wszystkim wiele zalet dla twojego zdrowia.

  • Sauna wspaniale odbudowuje komórki skóry. Staje się ona czysta, zdrowsza a dzięki wspomaganiu procesu odbudowy będzie też wyglądać młodo.

  • Regularne używanie sauny wspomaga i stymuluje do pracy układ odpornościowy, a w chłodniejsze okresy roku warto przecież zabezpieczyć się przed przeziębieniem czy innymi infekcjami — a sauna poprawia gospodarkę tlenową organizmu, zwiększa produkcję czerwonych krwinek, a tym samym pomoże w unikaniu niechcianych dolegliwości tego typu. Nasz organizm staje się silniejszy.

  • Co ciekawe działanie sauny wpływa również pozytywnie na elastyczność naszych mięśni, wspomaga to następnie nasze możliwości ruchowe. Zwiększa się zakres ruchu.

  • Dla osób starających się zrzucić kilogramy warto wspomnieć o tym, że działanie wysokich temperatur przyspiesza też przemianę materii. Medyczne publikacje mówią o podkręceniu metabolizmu nawet o 10%. To naprawdę sporo!

  • Osoby znerwicowane, pracujące pod presją czasu lub poddawane stresowi w innych sytuacjach — odczują relaks i odprężenie. Odpoczywa całe ciało i umysł.

  • Sauny ogrodowe wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć, więc służyć może przez bardzo wiele lat. Dodatkowo rodzaj drewna, z jakiego są wykonywane, może być również atutem aromaterapeutycznym.

  • Korzystanie z sauny określa się również mianem ciepłolecznictwa. Ta nazwa sama w sobie wiele nam mówi — Ciepło działa leczniczo — doraźnie również przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Ciepło wpływa na szybkość krążenia krwi, a przez to docieranie jej do narządów wewnętrznych. Są lepiej odżywione i dotlenione.
uśmiech, szczęście, zadowolenie i cudowny nastrój to wszystko może być Twoje

Podsumowanie:

Marzy nam się już rozpoczęcie sezonu saun owego, rozgrzewanie ciał, wskakiwanie potem do wody lub robienie aniołków na śniegu! Bo chłodek też ma właściwości lecznicze. Korzystanie z sauny ogrodowej to zdrowie i serwowanie sobie dziecięcej radości, której każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Hormony szczęścia w czystej postaci! 

TUTAJ – przeczytaj wpis o innych korzyściach z sauny innego rodzaju.

Istnieją również pewne przeciwwskazania, na które należy zwrócić uwagę przed korzystaniem z sauny. Do głównych należą choroby serca, nadciśnienie tętnicze, choroby tarczycy, otwarte rany oraz choroby nowotworowe. Każdą wątpliwość należy skonsultować ze swoim lekarzem. Jeśli już jednak wiesz, że nie masz przeciwwskazań, każda sauna zapewni ci wiele przyjemności i dobry relaks po ciężkim dniu czy tygodniu.

TUTAJ – przeczytaj jeszcze wpis o stresie jak bardzo potrzebujesz się go pozbyć! Sauna Ci w tym pomoże.