Jesteś gruby? Twój testosteron jest na dnie!!!

Jeżeli jesteś gruby i Twoje życie jest do dupy, to ten tekst będzie zdecydowanie dla Ciebie, przyda Ci się pobudka!

Zaznaczę od razu że chwilami słownictwo może być dość mocne, więc jeśli jesteś wrażliwym przytulaczem drzew oraz kochasz łapać motylki na łące, spajając się z naturą, to nie będzie łatwo zaakceptować prawdy tu przedstawione. Ponieważ różowe okulary które nosisz mogą przysłaniać Ci już tak mocno prawdziwy świat:)

gruby
Hmmm coś z nim jest nie tak…?

Co to jest testosteron?

Testosteron to hormon steroidowy, który jest produkowany głównie przez gruczoły płciowe męskie – jądra. Testosteron jest odpowiedzialny za rozwój i utrzymanie cech męskich, takich jak wzrost włosów na twarzy i ciele, głęboki głos i rozwój mięśni. Testosteron jest również odpowiedzialny za płodność męską i libido.

Testosteron jest hormonem, który odgrywa ważną rolę w utrzymaniu libido u mężczyzn. Libido to poziom chęci seksualnych i potrzeb seksualnych człowieka. U mężczyzn, poziom testosteronu zazwyczaj jest najwyższy w okresie dojrzewania i maleje stopniowo wraz z wiekiem.

Niski poziom testosteronu może prowadzić do spadku libido i problemów z erekcją. Jednak nie u wszystkich mężczyzn spadek poziomu testosteronu prowadzi do spadku libido. Inne czynniki, takie jak stres, choroby i leki, mogą również wpływać na libido.

No i oczywiście otyłość też na to wpływa i to bardzo! Jeżeli jesteś gruby to Twój poziom testosteronu będzie tylko spadał, droga jest tylko jedna i prowadzi ona w dół. Po pewnym czasie nawet niebieska tabletka nie będzie w stanie Ci pomóc!

gruby
Twoja ostatnia…złudna nadzieja.

Gruby człowiek a testosteron?!

Jeżeli jesteś gruby i dopadała Cie otyłość lub nawet otyłość brzuszna ( TUTAJ- więcej na jej temat) to ma ona ogromny wpływ na Twój poziom testosteronu. U osób z nadwagą lub otyłością, poziom testosteronu jest zdecydowanie niższy niż u osób o prawidłowej wadze i parametrach zdrowotnych.

Jest to spowodowane faktem, że tłuszcz zgromadzony w organizmie – za równo wenątrz jak i zewnątrz, wpływa na produkcję hormonów, w tym testosteronu. Wpływa również na inne Twoje hormony, powodując kolejne problemy zdrowotne takie jak:

 • Cukrzyca typu 2 – otyłość jest częstym czynnikiem ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2, choroby charakteryzującej się nieprawidłowym poziomem cukru we krwi.
 • Choroby układu krążenia – otyłość może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, miażdżycy i chorób serca.
 • Choroby stawów – otyłość może prowadzić do zwiększonego obciążenia stawów, co może prowadzić do bólu i uszkodzenia stawów, takich jak artretyzm.
 • Choroba nerek – otyłość może prowadzić do uszkodzenia nerek i choroby nerek.
 • Choroby układu pokarmowego – otyłość może prowadzić do zapalenia trzustki, wrzodów żołądka i choroby trzustki.
 • Choroby nowotworowe – otyłość może być związana z większym ryzykiem rozwoju niektórych chorób nowotworowych, takich jak rak piersi, rak jelita grubego i rak prostaty.

Jeżeli jesteś otyły lub mówiąc wprost – GRUBY – to przeczytaj koniecznie ten wpis o 10 wczesnych oznakach cukrzycy, bo być może nawet jesteś tego świadomy.

Kolejną sprawą i problemem jeżeli jesteś gruby to Alkohol:

gruby
Nie zaglądaj do kieliszka

Otyłość i nadużywanie alkoholu są dwa odrębne zagadnienia, ale istnieje pewna zależność między nimi. Nadużywanie alkoholu może prowadzić do przybierania na wadze i otyłości, ponieważ alkohol zawiera dużo kalorii i może osłabić motywację do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Osoby, które piją dużo alkoholu, mogą również być bardziej skłonne do zjadania dużych ilości tłustych i słodkich pokarmów. Z drugiej strony, otyłość może prowadzić do problemów z alkoholem, ponieważ otyłość może wpływać na metabolizm alkoholu i prowadzić do szybszego upojenia się po spożyciu alkoholu.

Osoby otyłe mogą również być bardziej narażone na choroby związane z nadużywaniem alkoholu, takie jak choroby wątroby. Dodatkowo osoby otyłe po prostu zmęczone problemami lubią sięgać po alkohol żeby sobie ulżyć w stresie dnia codziennego. W ten sposób na bardzo długo można tkwić w tym błędnym kole.

Otyłość, brak testosteronu i problemy psychiczne.

gruby
Psychika tak jak i libido, na dnie!

Istnieje pewna zależność między otyłością a problemami psychicznymi. Otyłość może prowadzić do stresu i depresji, ponieważ otyłość może być źródłem wyśmiewania i odrzucenia społecznego, co może prowadzić do poczucia niższej wartości i braku akceptacji.

Otyłość może również prowadzić do trudności z wykonywaniem codziennych czynności i do ograniczenia aktywności fizycznej, co może prowadzić do izolacji społecznej i osłabienia poczucia własnej wartości.

Z drugiej strony, problemy psychiczne, takie jak depresja i stres, mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania i przybierania na wadze. Ponownie prowadzi to błędnego koła problemów. Rozwiązaniem może być medytacja – TUTAJ – przeczytaj o wersji dla zupełnie początkujących, bardzo proste i skuteczne!

Podsumowanie:

Wiesz już że jesteś gruby prawda? wiesz że masz problem? wiesz że te problemy mogą być dużo większe jeżeli nie zaczniesz działać. Musisz stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie w twarz:

 • JESTEM GRUBY!
 • JESTEM SMUTNY!
 • MAM PROBLEMY – wymień je.
 • CHCE TO ZMIENIĆ!
 • KONIEC Z TYM GÓWNIANYM ŻYCIEM!

Ubierz się i wyjdź na godzinny szybki spacer, nie ma znaczenia gdzie, po prostu rusz się bo to najważniejszy pierwszy krok.

Gdy wrócisz do domu to następną rzeczą jaką zrobisz to wyrzucenie do kosza wszystkich słodyczy i tego typu produktów!

Te dwa kroki potrafią już zmienić wiele, dalsze postępowanie i działania zależą już od Ciebie. Jeżeli masz słabą siłę woli i łatwo ulegasz pokusom to zgłoś się do nas! Pomożemy.

Przestań być gruby! Stań się ponownie mężczyzną pewnym siebie i przywróć swój testosteron do normy!