Jak mieć więcej energii? 5 sprawdzonych sposobów!

Pewnie zadajesz sobie to pytanie każdego dnia gdy wstajesz niewyspany – jak mieć więcej energii?!?!?! Przeczytaj o 5 skutecznych sposobach!

Ile to razy sięgałeś z rana, po południu i wieczorem po energetyki? Do tego z 3 – 4 kawy w ciągu dnia no jakieś słodycze by cukier cały czas skakał do góry i zapewniał energię w ciągu dnia. Inaczej byś się pewnie położył i nie wstał prawda? Jesteś w błędnym kole, z którego nie umiesz wyjść, lub jeszcze bardziej pogłębiasz swoje błędy związane z żywienie i zdrowiem.

Koniec z tym, mam dla Ciebie ratunek! Pożyteczne, wartościowe informacje, dzięki którym będziesz miał energię w ciągu dnia bez dopalaczy, które niszczą Twój mózg i ciało – TUTAJ – przeczytaj wpis poświęcony energetykom, by zrozumieć jaką krzywdę sobie robisz.

Wiem, że masz problem ze skupieniem, ale dasz radę! Wystarczy 3 min czytania i będziesz wiedział, jak sobie radzić z brakiem energii oraz jak być zdrowszym przy okazji – to podwójne zwycięstwo — do dzieła!

Wygraj z samym sobą i wszystkimi innymi!

Magiczna herbatka

Jest to moja własna receptura na to jak mieć więcej energii w ciągu dnia. Przetestowane na wielu osobach, więc zdecydowanie działa! Składników jest kilka, wszystkie zdrowe i pożyteczne, dzięki temu odniesiesz dodatkowe korzyści prozdrowotne. Teraz czas na skład herbatki mocy:

  • YERBA – tak naprawdę dowolna yerba, jaką kupisz, daj czubatą małą łyżeczkę,
  • Herbata z owoców leśnych – tutaj ważne -musi to być produkt premium, a nie masówka typu 100 saszetek w opakowaniu – takie coś to ” ściepy” a nie prawdziwa herbata.
  • Miód – prawdziwy, poszukaj na olx w swojej okolicy na pewno masz pszczelarza. Sklepowe odpuść od razu, szkoda czasu i pieniędzy.
  • Imbir – utrzyj świeży korzeń – ok 1 pełna łyżka wystarczy.
  • Zielona herbata – 1 mała łyżeczka – produkt liściasty, niezmielony proszek.
  • Świeżo zmielony pieprz – ok pół małej łyżeczki.

Kolejność jest następująca:

  1. Zagotuj wodę i przelej do pojemnika do parzenia herbaty – jeśli nie masz to kup, a jeśli chcesz od razu sprawdzić, zrób to w dużym kubku, po zaparzeniu wszystkiego po prostu odcedź i wywal do kosza.
  2. Po ok 3 minutach włóż sitko do parzenia herbaty z Yerbą, herbatą z owoców leśnych, zieloną herbatą, startym imbirem, oraz pieprzem.
  3. Po kolejnych 3 minutach dodaj łyżkę miodu.
  4. Po kolejnych 4 – 15 minutach ( czas ten definiuje moc herbaty, im dłużej parzymy, tym będzie mocniejsza).
  5. Przelej do Kubka, z którego będziesz pił lub termosu i weź ze sobą.

Herbata ta naprawdę działa i pobudza, zobaczysz. Uwaga jest taka, że maksymalnie możesz wypić dwie takie herbaty w ciągu dnia. Po pierwszym parzeniu możesz ten sam zestaw zaparzyć jeszcze raz, więc jest to wygodne i ekonomiczne.

Lodowy atak!

Przykro mi, ta metoda to nie będzie hurtowe pochłanianie lodów ha ha ha. Zatem co ma lód do głównego pytania tego wpisu, czyli jak mieć więcej energii? Już tłumaczę, kontakt z ekstremalnym zimnem wywołuje wystrzał adrenaliny i endorfiny czyli hormonu szczęścia, im więcej tego masz, tym więcej masz energii, bardzo proste.

Ogólnie kontakt z takim czynnikiem to samo dobro dla zdrowia, poranny zimny prysznic czy też sezonowe morsowanie to kop energetyczny na co najmniej pół dnia!

Po przeczytaniu tych dwóch wpisów będziesz miał wystarczającą wiedzę by samemu zdecydować o tym czy chwila dyskomfortu jest warta tym cudownym chwilą pełnych szczęścia i euforii!

Zmęcz się na treningu!

Zasada jest bardzo prosta, im bardziej się zmęczysz na treningu, tym większy będziesz miał wyrzut hormonów, a co za tym idzie, będziesz miał więcej energii! Nie ważne, jaki sport będziesz uprawiać, siłownia, bieganie, MMA, rzut oszczepem czy łyżwiarstwo figurowe, nieważne!

Liczy się tylko to, byś się ruszał i dał z siebie wszystko, organizm będzie Ci za to bardzo wdzięczny i odwdzięczy się nie tylko kopem energetycznym. Dzięki regularnym treningom nawet trzy razy w tygodniu będziesz wyglądał lepiej, będziesz smuklejszy, będziesz się więcej uśmiechał i będziesz dłużej żyć!

Liczne badania naukowe cały czas potwierdzają, że sport amatorski poprawia jakość życia i zdrowia, jest to niezaprzeczalne! Oczywiście nie myl tego ze sportem profesjonalnym, jest to coś zupełnie innego. Dla profesjonalnych sportowców jest to ich praca codzienna, 5-8 godzin dziennie! Plus specjalne zabiegi regeneracyjne itp. Ogólnie całe dnie podporządkowane pod dany sport. Tylko dla prawdziwych Twardzieli, pasjonatów oraz ludzi sukcesu.

Nie wiesz, jak zabrać się za jakiś sport? Zacznij od prostych spraw, np. długie spacery, czy też wędrówki.

Pamiętaj, wystarczą chęci i 30 minut Twoje czasu, tyle, co nic, więc DASZ RADĘ!

Medytacja!

Jak mieć więcej energii? Chcesz wiedzieć? Jesteś otwarty? To spróbuj medytacji! Dla większości osób to coś nowego, dziwnego i pewnie zaraz w swojej głowie powiesz sam do siebie – nieeee, to nie dla mnie!

Medytowanie daje bardzo dużo dobrego, np. sprawi, że będziesz się lepiej skupiał w ciągu dnia na różnych czynnościach, które wykonujesz. Sprawi też, że będziesz się mniej stresować sytuacjami, które codziennie potrafią Cię wkurzyć w mgnieniu oka. No i to, co najważniejsze w tym artykule – czyli da Ci więcej energii.

Napisałem dwa artykuły o medytacji, dla początkujących, po 5 minutach czytania będziesz wiedział wystarczająco dużo, by zainteresować się bardziej tym tematem, oraz by w końcu spróbować!

 • Medytacja dla początkujących
 • Czy Medytowanie czyni cuda?

Uważaj, co jesz – unikaj syfu i cukru!

To właśnie z jedzenie głównie biorą się Twoje problemy z energią. Jak mięć więcej energii… to proste, przestań jeść gówniane jedzenie! Wybacz, ale nie dało się tego inaczej ująć. To, co jadasz zazwyczaj to straszny syf, którego ludzie świadomi nigdy by nie zjedli!

Przeczytaj te trzy bardzo ważne wpisy o jedzeniu, o tym jak sam sobie szkodzisz i niszczysz swoje ciało i umysł, jednocześnie zabierasz sam sobie energię! A przecież chcesz mieć jej więcej nie mniej, prawda?

 • Najgorsze produkty, które ludzie kupują w sklepie
 • Czy kurczak jest zdrowy?
 • Unikaj jedzenie z marketu, kupuj od rolnika!

Mam nadzieję, że czytałeś uważnie, jeśli nie, to przeczytaj jeszcze raz. Bądź świadomy i przestań tracić energię na próbę trawienia ” jedzenia”.

nie ważne gdzie, kiedy, jak i z kim, ważne byś robił!

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu znasz już odpowiedź na tytułowe pytanie czyli – jak mieć więcej energii. Okazuje się, że 5 sposobów, które tu podałe, m są w zupełności wystarczające byś przez 12-16 godzin w ciągu dnia, mógł funkcjonować na bardzo wysokich obrotach.

Sprawdź przez kilka dni, pij magiczną herbatkę, trenuj, weź zimny prysznic, przestań jeść syf i zacznij medytować. Jeśli jesteś totalnym leniem, to zacznij od jednej czynności dziennie, potem dodaj kolejną i tak dalej. Zobaczysz, warto, wystrzał energii i endorfin już czeka na Ciebie!