Ból stawów - naturalny sok pomoże!

Ból stawów przyczyny.

Przyczyny bólu stawów mogą być różne, ale często obejmują takie rzeczy jak zapalenie stawów, zapalenie kaletki maziowej i zapalenie ścięgna. Stawy mogą również boleć w wyniku nadmiernego ich użytkowania lub urazu a także z powodu stanu zapalnego i gromadzenia płynów a nawet zwykłego, codziennego zużycia. Dokładną przyczynę jeśli to coś poważnego proponuje ustalić z odpowiednim kompetentnym lekarzem i specjalistą w tej dziedzinie.

Ból stawów – objawy.

Objawy bólu stawów na początku są praktycznie nieodczuwalne. Trochę strzeli w łokciu czy nadgarstku, następnie coś zacznie delikatnie sztywnieć, czasami zapiecze i zapominamy o sprawie. Później gdy nic z tym nie zrobimy mogą występować bardziej nasilone objawy które obejmują sztywność, obrzęk, zaczerwienienie oraz ograniczenie zakresu ruchu. To już jest zdecydowany znak by zacząć działać i nie ma na co czekać.

Tradycyjne metody zwalczania bólu stawów.

Istnieje wiele naturalnych – tradycyjnych metod radzenia sobie z bólem stawów i warto w pierwszej kolejności sięgnąć po nie. Zamiast od razu rzucać się na suplementy, następnie leki przeciwbólowe i blokady.

Sprawdź na sobie i daj znać:

  • Zimne okłady lodem.

  • Nocne okłady z kapusty – tak, to działa!

  • Ciepłe wygrzewające kąpiele solankowe.

  • Zioła: żywokost lekarski, sarsaparilla, owoc dzikiej róży, pandan liść.

  • Ćwiczenia i zabiegi fizjoterapeutyczne – naturalne.

  • KURKUMA!

  • Czosnek z miodem.

  • Nacieranie octem jabłkowym. 

  • Rozruszanie stawów i więcej ruchu – w przypadku osób mało aktywnych o siedzącym trybie życia.

Ból stawów – magiczny sok pomoże!

Na koniec zostawiłem wisienkę na torcie, czyli magiczny sok! Tak naprawdę nie jest magiczny:) Za to działa! Świetnie sprawdzi się na ból stawów i mięśni i wszystkie inne opisywane tutaj.

SOK Z ANANASA i GREJPFRUTA!

Super regenerujący sok na ból stawów z ananasa i grejpfruta. Wspomaga stawy, łagodzi stare urazy i kłopoty z chodzeniem… Wspaniały sok zawierający bromelinę i naringinę, składniki te działają przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo i antyseptycznie, w połączeniu razem potrafią działać cuda, dla najlepszego rezultatu najlepiej spożywać ten sok na pusty żołądek.

Jak zrobić prawidłowo taki sok?

To jest właśnie klucz, sok ten musi zostać zrobiony w odpowiedni sposób, by wyciągnąć z niego to, co najlepsze. Zatem na dzień dobry potrzebujesz wyciskarki wolnoobrotowej, wtedy uzyskasz najwięcej soku.

W zależności od wielkości owoców będziesz potrzebować ok 1/3 ananasa świeżego! Należy obrać go ze skóry – idealnie było by zmielić ze skórą, ale w tedy trzeba bardzo dokładnie wyczyścić tą skórę i maczać w specjalnej zalewie, by wyzbyć się wszystkich dodatków, którymi owoce z dalekich krajów są pryskane – zakładam że nie chce CI się tego robić, dlatego jak wspomniałem – obierz skórę:)

Następnie grejpfrut, w zależności od rozmiaru najczęściej będzie to połowa owocu. Obieramy go tylko z zewnętrznej skórki, tak by zostało jak najwięcej białej skórki, która jest pod spodem! to kluczowe!

Sumarycznie sok ma być pół na pół i powinno w sumie wyjść około 400-500 ml.

UWAGA! SOK NALEŻY WYPIĆ OD RAZU PO ZROBIENIU! w innym przypadku traci swoje właściwości!

Taki sok należy pić codziennie minimum przez 15 dni, bez ani jednego dnia przerwy! Jeżeli wypadnie jakiś dzień, w którym nie wypijesz soku, to zaczynasz pić na nowo od dnia pierwszego. Po 15 dniach powinieneś zdecydowanie czuć dużą ulgę lub całkowity brak bólu w stawach.

Podsumowanie:

W dzisiejszym wpisie poznałeś wiele ciekawych, tradycyjnych metod na walkę z bolącymi stawami. W tym jedna wyjątkową w postaci magicznego soku! Od Ciebie teraz zależy czy będziesz próbował naturalnych metod czy jednak jesteś leniem i od razu pobiegniesz po leki przeciwbólowe!

Powodzenia i życzę zdrowych naoliwionych stawów!:)